Apr 10, 2026 Jäta sõnum

keevitusnõuded ja täitemetalli soovitused Incoloy 864 ja Incoloy 890 jaoks

1. K: Millised on Incoloy 864 ja Incoloy 890 õmblusteta torude keemilise koostise ja sulamite disainimise põhimõttelised erinevused?

A:
Incoloy 864 ja Incoloy 890 on mõlemad suure -jõudlusega nikli-raud-kroomisulamid, kuid need töötati välja erinevate korrosiooniprobleemide jaoks, millel on erinevad legeerimisstrateegiad.

Incoloy 864 (UNS N08864)mille nimikoostis on järgmine:

Nikkel: 34–37% (mõõdukalt kõrge)

Kroom: 21–24% (kõrge oksüdatsioonikindlus)

Molübdeen: 3,0–4,0% (lisab augukindlust)

Vask: 0,5–1,5% (mõõdukas happekindlus)

Lämmastik: 0,10–0,20% (lisatud tugevdamiseks ja kahjustuste tekitamiseks)

Raud: tasakaal

Lämmastiku lisamine (kuni 0,20%) on põhifunktsioon - see tagab tahke-lahuse tugevdamise, ilma et see kahjustaks korrosioonikindlust, ja sünergiliselt parandab kloriidi-sisaldavas keskkonnas vastupidavust täppide tekkele. Vasesisaldus on mõõdukas, mistõttu 864 sobib nõrgalt hapete redutseerimiseks.

Incoloy 890 (UNS N08890)on erineva koostisega:

Nikkel: 33–37%

Kroom: 24–28% (kõrgem kui 864)

Molübdeen: 4,0–6,0% (kõrgem, et tagada suurepärane vastupidavus punktide tekkele)

Vask: 1,0–2,0% (suurendatud redutseeriv happekindlus)

Räni: 0,2–0,8% (parandab oksüdatsioonikindlust)

Raud: tasakaal

Ei mingit tahtlikku lämmastiku lisamist

Sulami disaini filosoofia on erinev:864rõhutab tasakaalustatud lähenemisviisi lämmastiku tugevdamisega, mis sobib suitsugaaside väävlitustamise (FGD) ja laeva heitgaasisüsteemide jaoks.890sihib agressiivsemaid keemiliste protsesside keskkondi, kus on rohkem kroomi ja molübdeeni, pakkudes paremat vastupidavust nii oksüdeerivatele kui ka redutseerivatele hapetele laiemas pH vahemikus.

Töötemperatuuri võrdlus:Mõlemad sulamid toimivad hästi kuni ligikaudu 500 kraadini (932 kraadi F). Sellest kõrgemal temperatuuril eelistab oksüdatsioonikindlus 890, kuna see sisaldab suuremat kroomi- ja ränisisaldust, samas kui 864 lämmastik ei paku kõrgetel temperatuuridel mingit kasu.


2. K: Miks eelistatakse söeküttel töötavate elektrijaamade suitsugaaside väävlitustamise (FGD) süsteemides Incoloy 864 õmblusteta toru roostevabast terasest 316L asemel?

A:
Suitsugaaside väävlitustamise süsteemid (FGD) loovad tööstuslikus töötlemises ühe kõige söövitavama keskkonna: märjad, soojad (50–80 kraadi), kõrge kloorisisaldusega (kuni 100 000 ppm Cl⁻), madala pH-ga (1,5–3,5) ja agressiivsed ained nagu sulfitid, sulfaadid ja fluoriidid.

Miks 316L ebaõnnestub:
Standardse 316L roostevaba terase (2–3% Mo) punkt-resistentsuse ekvivalentarv (PREN) on ligikaudu 24–26. FGD skraberi suspensioonides tekivad lokaalne punkt- ja pragukorrosioon nädalate või kuude jooksul, mis põhjustab torustiku läbi{5}}seina perforatsiooni. Lisaks on 316L vastuvõtlik pingekorrosioonipragunemisele (SCC) kloriidide ja jääktõmbepingete juuresolekul.

Miks Incoloy 864 õnnestub:

Kõrge molübdeenisisaldus (3,0–4,0%)– Tõstab PREN-i umbes 35–38-ni. See tagab kriitilise vastupidavuse punkt- ja pragukorrosioonile kõrge -kloriidisisaldusega ja madala-pH-ga keskkondades. Usaldusväärse FGD teenuse PREN lävi on üldiselt aktsepteeritud kui 35 või suurem.

Lämmastiku lisamine (0,10–0,20%)– Lämmastik suurendab täppide tekkekindlust tänu sünergilisele efektile molübdeeniga. See tagab ka kindla-lahuse tugevdamise, võimaldades torude õhemaid seinu sama rõhuklassiga.

Mõõdukas nikkel (34–37%)– Piisavalt kõrge, et taluda 300-seeria roostevaba terast kahjustavat SCC-kloriidi. Erinevalt kõrge -niklisulamitest (nt C-276) jääb 864 kuluefektiivseks, tagades samas piisava SCC-kindluse.

Vask (0,5–1,5%)– Annab teatud vastupidavuse väävel- ja väävelhapetele, mis esinevad FGD absorbeerija suspensioonides.

Väljaku jõudlus:Kõrval--kõrvuti tehtud katsetes ebaõnnestus 316-liitrine toru 6–12 kuu jooksul FGD kuumutusseadmetes ja kanalisüsteemis. Õmblusteta toru Incoloy 864 kasutusiga on samades rakendustes üle 15–20 aasta, muutes sellest FGD absorbeerija lobritorustiku, pihustuspeade ja udueemaldajate tugede tööstusstandardiks.

Kulude võrdlus:864 on ligikaudu 2–3 korda suurem kui 316 liitrit, kuid selle kasutusiga on 10–20 korda pikem. Kriitiliste FGD komponentide puhul, mille asendamine nõuab tehase seiskamist, eelistab elutsükli ökonoomika tugevalt 864.


3. K: Kuidas on Incoloy 890 õmblusteta toru võrreldav Incoloyga 864 keemiliste protsesside keskkondades, mis hõlmavad segahappeid (väävelhape + lämmastik + kloriidid)?

A:
Segatud happelised keskkonnad -, nagu näiteks metallide peitsimisliinides, kasutatud happe taaskasutamises ja teatud keemiliste tootmisprotsessides -, kujutavad endast ainulaadset väljakutset: sulam peab vastu pidama nii redutseerivatele hapetele (väävel-, vesinikkloriidhape) kui ka oksüdeerivatele hapetele (lämmastik, kroom), sageli koos kloriididega.

Incoloy 864 segahapetes:

Molübdeen (3,0–4,0%) ja vask (0,5–1,5%) tagavad hea vastupidavuse redutseerivatele hapetele.

Kroom (21–24%) tagab piisava vastupidavuse oksüdeerivatele hapetele.

Kuid kõrge kloriidisisalduse kombinatsioon oksüdeerivate ainetega võib tekitada kahjustusi, mis seavad proovile 35 PREN of 864.

Nitrogen addition helps but is not sufficient for severe mixed acid service with high chlorides (>10,000 ppm) and elevated temperatures (>80 kraadi).

Incoloy 890 segahapetes:

Suurem kroomisisaldus (24–28%) parandab oluliselt vastupidavust oksüdeerivatele hapetele nagu lämmastik ja kroom. Täiendav kroom stabiliseerib passiivset kilet ka kõikuvates redokstingimustes.

Kõrgem molübdeen (4,0–6,0%) tõstab PREN-i 40–45-ni, pakkudes märkimisväärset varu kloriidi täppide tekke vastu isegi oksüdeerivate ainete juuresolekul.

Suurem vasesisaldus (1,0–2,0%) suurendab redutseeriva happekindlust, eriti väävel- ja sipelghapetes.

Räni (0,2–0,8%) parandab vastupidavust kõrgel -temperatuuril oksüdatsioonile ja vähendab kuumade happeaurude katlakivi teket.

Praktilised jõudlusandmed:

 
 
Keskkond 864 Toimivus 890 jõudlus
10% H₂SO₄ + 5% HNO₃ + 500 ppm Cl⁻ temperatuuril 60 kraadi Vastuvõetav (0,05 mm/aastas) Suurepärane (<0.01 mm/year)
20% H₂SO₄ + 10% HNO₃ + 5000 ppm Cl⁻ 90 kraadi juures Punktide eemaldamine 500 tunni pärast Rünnakut pole pärast 2000 tundi
Kulutatud hapukurgivedelik (segatud happed, 80 kraadi) Piiratud teenus (2–3 aastat) Eelistatud (5-7 aastat)

Valiku juhend:

KasutaIncoloy 864nõrga kloriidisisaldusega segahappeteenuse jaoks (<2000 ppm) and temperatures below 70°C.

KasutaIncoloy 890raskeks segahappe kasutamiseks kõrge kloriidisisaldusega, kõrgematel temperatuuridel või oksüdeeriva happe kontsentratsiooni kõikumisel.

For the most aggressive conditions (e.g., boiling mixed acids with >10 000 ppm Cl⁻), võib siiski vaja minna kõrgemaid sulameid, nagu C-276 (UNS N10276), kuid 890 pakub kulutõhusat vahevalikut.


4. K: Millised on Incoloy 864 ja Incoloy 890 õmblusteta torude keevitusnõuded ja täitemetalli soovitused ning kas need nõuavad keevitusjärgset-kuumtöötlust?

A:
Nii Incoloy 864 kui ka 890 on loodud hea keevitatavuse tagamiseks, kuid nende erinevad legeerivad elemendid nõuavad spetsiifilist lähenemist.

Welding Incoloy 864:

Protsessid:GTAW (TIG), GMAW (MIG) ja SMAW (pulk) sobivad.

Täitemetall:Eelistatud on ERNiCrMo-10 (Inconel 686) või ERNiCrMo-4 (C-276). Need kõrge molübdeenisisaldusega täiteained säilitavad mitteväärismetalliga samaväärse vastupidavuse punktide tekkele.

Alternatiivne täiteaine:ERNiCrMo-3 (Inconel 625) on vastuvõetav vähem kriitiliste rakenduste jaoks, kuid madalam molübdeenisisaldus (8–10% vs

Ettevaatusabinõud:

Eelsoojendus pole vajalik

Läbipääsu temperatuur on väiksem või võrdne 150 kraadi (300 kraadi F)

Madal soojussisend (vähem kui 1,5 kJ/mm või sellega võrdne), et vältida lämmastikukadu ja sensibiliseerimist

Tagapuhastus-argooniga, mis on vajalik juurte läbimiseks, et vältida oksüdatsiooni

Keevituse -järgne kuumtöötlus (PWHT) 864 jaoks:
Üldiseltei nõuta. Sulam jääb keevitatud kujul stabiilseks enamiku FGD ja mererakenduste jaoks. Kui aga nõutakse maksimaalset korrosioonikindlust (nt väga happelise kloriidi kasutamisel), võib lahuse lõõmutamine temperatuuril 1100–1150 kraadi, millele järgneb kiire jahutamine taastada täieliku korrosioonikindluse. See on välikeevisõmbluste puhul harva praktiline.

Keevitus Incoloy 890:

Täitemetall:Eelistatud vaste on ERNiCrMo-10 (Inconel 686). ERNiCrMo-3 (625) on vastuvõetav leebema hoolduse jaoks.

Erikaalutlused:Kõrgem kroomi (24–28%) ja räni (0,2–0,8%) sisaldus muudab 890 kuumpragunemiseks veidi rohkem altid kui 864. Riski minimeerimiseks:

Süsiniku sidumiseks ja pragunemistundlikkuse vähendamiseks kasutage suurema nioobiumisisaldusega täiteainet (ERNiCrMo-3 sisaldab 3,15–4,15% Nb)

Minimeerige keevisõmbluse piiramine vuugi õige konstruktsiooni abil

Kasutage madalat soojussisendit ja kudumise asemel kasutage nööriga helmeid

Eelsoojendus pole vajalik.Läbipääsu temperatuur Vähem kui 150 kraadi või sellega võrdne.

PWHT 890 eest:
Pole nõutav enamiku keemiliste protsesside jaoks. Siiski, kui toru on enne keevitamist tugevalt külmtöödeldud (nt tiheda raadiusega painutatud), võib 1100–1150 kraadi järel keevitatud lahusega lõõmutamine taastada elastsuse. Sellele peaks järgnema kiire jahutamine (õhukeste lõikude puhul vesijahutus, raskete seinte puhul sundõhk).

Ühine nõue mõlema sulami jaoks:Hapukas kasutuses (NACE MR0175/ISO 15156) peab iga keevisõmblus olema kõvadustestitud. Mõlemad sulamid vastavad keevitatud olekus tavaliselt alla 35 HRC või sellega võrdsed nõuded, kuid kontrollimine on kohustuslik.


5. K: Millistes konkreetsetes tööstuslikes rakendustes on Incoloy 864 ja Incoloy 890 õmblusteta torud kohustuslikud ja kuidas on elutsükli kulud võrreldes alternatiivsete sulamitega?

A:
Need sulamid hõivavad erilisi nišše, kus madalamad sulamid ebaõnnestuvad, kuid kõrge -nikliga supersulamid on üle-määratud ja liiga kallid.

Incoloy 864 - kohustuslikud rakendused:

Suitsugaaside väävlitustamise (FGD) absorbeerija pihustipead ja läga torustik

Madala pH, kõrge kloriidide ja erosiivsete lendtuhaosakeste kombinatsioon hävitab kuude jooksul 316 liitrit.

864 pakub vajalikku PREN-i (35–38) ligikaudu 60–70% C-276 maksumusest.

Tööstusstandard vastavalt EPRI juhistele FGD kriitiliste komponentide jaoks.

Laevade heitgaaside pesurid (avatud{0}}ahela süsteemid)

Merevee{0}}põhine puhastamine tekitab SO₂ neeldumisel madala pH-ga kloriide > 20 000 ppm.

864 talub nii üldist korrosiooni kui ka pragude rünnakut mere kasvu tingimustes.

Asendab kalli titaani või C-276 märkimisväärselt säästes kulusid.

Tselluloosi ja paberi pleegitustehased (kloordioksiidi etapid)

Kloordioksiidiga pleegitamine loob tugevalt oksüdeerivad, kloriidi{0}}rikkad tingimused.

864 ületab nendes keskkondades 317L ja isegi 904L.

Incoloy 890 - kohustuslikud rakendused:

Metalli marineerimisliinid (segahappepaagid ja torustik)

Marineerimislahused sisaldavad lämmastikhapet (10–25%), vesinikfluoriidhapet (1–5%) ja loputusvee taaskasutusest tulenevaid kõrge kloriidisisaldusega aineid.

890. aastate kõrge kroomisisaldus (24–28%) on lämmastikhappele vastupidav, samas kui molübdeen (4–6%) ja vask (1–2%) saavad hakkama redutseerivate komponentidega.

316L läheb kiiresti rikki; 904L on ebapiisavalt kroomi; 890 pakub kulutõhusat-lahendust.

Kasutatud happe taaskasutamise ja regenereerimise tehased

Kõrge -temperatuuriga (90–150 kraadi) kontsentreeritud happed, millel on muutuv redokspotentsiaal.

890-ndate räni lisamine stabiliseerib passiivset kilet kõikuvates tingimustes.

Otsene asendus kallimatele{0}}sulamitele nagu C-276.

Kemikaalitankerid (IMO II tüüpi laevad happelasti jaoks)

Mõned klassifikatsiooniühingud kinnitavad 890 happelisi segajäätmeid vedavate kaubatankide jaoks.

Pakub paremat keevitatavust ja madalamaid kulusid kui nikkel 200 või C-276.

Olelusringi kulude võrdlus (5-aastane teenindus, 100 m 6-tollist 40-tollist toru):

 
 
Sulam Materjali maksumus Paigaldamine Oodatud elu Asenduskulu Kokku 5 aastat
316L $5,000 $8,000 0,5 aastat $13,000 × 10 = $130,000 $143,000
904L $25,000 $8,000 2 aastat $33,000 × 2.5 = $82,500 $115,500
864 $40,000 $10,000 15+ aastat $0 $50,000
890 $55,000 $10,000 20+ aastat $0 $65,000
C-276 $120,000 $15,000 25+ aastat $0 $135,000

Järeldus:Raske FGD teenuse jaoks pakub 864 parimat elutsükli väärtust. Kõrge kloriidisisaldusega segahappeteenuse puhul on 890 sageli optimaalne tasakaal jõudluse ja kulude vahel. Mõlemad sulamid väldivad C-276 kõrget lisatasu, pakkudes samal ajal usaldusväärset teenust, kui standardsed roostevabad terased mõne kuu jooksul rikki lähevad.

info-428-430info-428-430info-431-427

 

Küsi pakkumist

whatsapp

Telefoni

E-posti

Küsitlus